šaty  &other stories   |   ledvinka lindex   |   boty tamaris   |   brýle z bazaru


neznám většího komfortu než-li zabořit ruce do kapes. s gustem a pořádně hluboko! napadlo vás však, že byl tento pro nás natolik samozřejmý úkon dámám po mnohá staletí zcela zapovězen? že kapsy byly donedávna výsadou pouze pánského šatníku? a že i kabelky byly zprvu ryze mužskou záležitostí? 

ostatně i Milena Jesenská si ještě v roce 192o zoufá nad tím, nakolik nespravedlivý svět módy je: "vyvolejme revoluci žen! žena ať si vymůže kapsy! považte té nespravedlnosti! muž má kapsy v kabátě, v kalhotech, ve vestě! tolik krásných kapes! tolik možností svobody! volnosti! neodvislosti! pohybu! co mi pomůže mé volební právo, nemohu-li si potom, když jsem volila dle svého volného, svobodného, všeobecného, rovného názoru, nemohu-li si potom vstrčit ruce do kapes! co mi pomůže, že nemusím vařit a utírat prach, nemohu-li s rukama v kapsách - jediná pohodlná poloha na světě - pozorovat svůj zašpiněný byt?" toliko z pera známé módní referentky. 

želbohu ani dnes oblečení ne vždy umožňuje tuto jedinou pohodlnou polohu na světě (absence kapes je dle mého soudu tím nejtěžším módním prohřeškem!) v takových případech pak přichází do hry praktická záležitost na el. áno, ledvinka! s ní si lze dopřát alespoň onen opojný pocit volných rukou i klid v duši, že mám veškeré cennosti stále u sebe.

pées - Křižovatky, rozsáhlý to výbor z díla Mileny Jesenské, výrazně doporučuju vaší pozornosti!

Komentáře

 1. Ledvinka je v módě :)
  https://www.facebook.com/pages/Ledvinka/300030496745673?fref=ts
  http://instagram.com/ledvinka.moda_fannypack
  http://ledvinkamoda.blog.cz
  https://twitter.com/Ledvinka_Moda

  OdpovědětVymazat
 2. krásne šatičky! ^^.

  <a href="http://theworldbykejmy.blogspot.com/>KEJMY</a> ♥.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

- merci za zastaveni

Oblíbené příspěvky