VEJA


milé děti, zavřete na malou chvíli oči a představte si boty, které jsou nejen atraktivní na pohled, ale především jsou doslova protkány dobrými skutky. že to zní až příliš pohádkově na to, aby to byla skutečnost? pak jste dosud nezaznamenali francouzskou značku VEJA! vězte, že těmto teniskám se jen tak něco nevyrovná. jejich vyjímečnost spočívá zejména ve využití materiálů, které jsou šetrné k nám i k přírodě. samotná produkce probíhá z velké části v Brazílii (z recyklovaných pet lahví, divokého kaučuku, organické bio bavlny, kůže barvené pouze rostlinnými barvivy), přičemž všichni, kdo se na jejich výrobě podílí, jsou za svou práci plnohodnotně odměněni. tím výčet superlativ ovšem nekončí! značka rovněž omezila náklady na reklamu, aby mohla platit dvakrát tolik farmářům, kteří pro ni pěstují bavlnu a další suroviny.  transport do Francie má pak na svědomí organizace "Ateliers Sans Frontieres", jež pomáhá dlouhodobě sociálně vyčleněným lidem s návratem do společnosti tím, že jim dává práci. pokud jste si tedy kdy toužili připadat tak trošku jako Matka Tereza, v těchto botách rozhodně nešlápnete vedle. s každičkým krokem se vás totiž zmocní onen blažený pocit z dobrého skutku a ten je - jak všichni víme - k nezaplacení! a nejlepší zpráva na konec - v rámci nové tématické instalace s názvem "Pure" na vás v Kurator čekají nejen tyto zázračné tenisky, ale i plejáda dalších evropských značek, jimž není lhostejné, jak, z čeho a za jakých podmínek jejich produkty vznikají. a ano, většina z vás jistě správně tuší, že se i my v Kurator tímto hlásíme k právě probíhající Fashion Revolution.

a co vy? chystáte se cvaknout selfíčko v triku z háemka a  tím to pro vás celé končí, nebo se do toho už konečně hodláte obout a být z hlediska odívání co možná nejzodpovědnější?


                                                  pées - včera u nás natáčela čété!

Komentáře

 1. I love your blog!
  Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  xoxo, Nastya

  MY BLOG NASTYA DEUTSCH
  INSTAGRAM

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

- merci za zastaveni

Oblíbené příspěvky